Giełdy papierów wartościowych w Wiedniu i Singapurze obejmują Bitcoin i Ethereum.

Wiedeńska Giełda Papierów Wartościowych i Giełda Singapurska ocieplają się do kryptorej waluty.

Wiedeńska Giełda Papierów Wartościowych, czyli Wiener Börse, stała się zaledwie trzecim „oficjalnym rynkiem regulowanym“ na świecie, na którym notowany jest produkt Bitcoin (BTC).

W dniu 1 września giełda wprowadziła na giełdę 21 produktów giełdowych Bitcoin and Ethereum (ETH) spółki AG, „ABTC“ i „AETH“.
Thomas Rainer, szef działu rozwoju Wiener Börse, podkreślił, że notowania umożliwiają „doświadczonym, lokalnym inwestorom“ dostęp do korzyści, jakie rynek akcji może zaoferować inwestorom kryptońskim, w tym „monitorowanie, regulowanie i transparentność obrotu z informacjami w czasie rzeczywistym i bezpieczne rozliczanie za pośrednictwem ich stałych brokerów“.

Dyrektor naczelny 21Shares, Hany Rashwan, podkreślił, że notowania Wiener Börse oznaczają, że Bitcoin ETP są teraz dostępne dla wszystkich trzech krajów „DACH“ – Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

„Cieszymy się, że Bitcoin jest teraz dostępny wszędzie, zarówno dla inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych w całym regionie DACH“.

Dodał: „Poza regionem DACH, żadna inna jurysdykcja na świecie nie zapewnia tak kompleksowego i obszernego dostępu do Bitcoinu“.

W lipcu, ETP 21Shares‘ Ethereum i Bitcoin Profit zostały również dopuszczone do obrotu na rynku referencyjnym XETRA w Deutsche Boerse, na którym odbywa się ponad 90% niemieckich transakcji akcjami i około 30% europejskich transakcji ETF. W ciągu niespełna dwóch lat działalności, 21Shares przyciągnęło ponad 100 milionów dolarów aktywów w zarządzaniu.

Singapore Exchange (SGX) ogłosił, że we współpracy z brytyjską firmą CryptoCompare, we współpracy z Bitcoin i Ethereum, będzie notować indeksy cenowe dla Bitcoin i Ethereum.

Chociaż indeksy nie umożliwiają użytkownikom SGX handlu walutami kryptograficznymi, kanały cenowe mogą być wykorzystywane przez inne firmy z Singapuru, które chcą wprowadzić na rynek produkty BTC lub ETH w celu śledzenia wahań cen aktywów kryptograficznych w czasie rzeczywistym z zaufanego źródła.

„W miarę jak świat szybko zmierza w kierunku cyfryzacji w tworzeniu i akumulacji bogactwa, aktywa cyfrowe są coraz częściej wykorzystywane przez inwestorów“, powiedział Simon Karaban, szef działu usług indeksowych w SGX.